خانه / اجتماعی / امکان پایش و رصدتخلفات رانندگی در تمام مراکز استان های کشور

امکان پایش و رصدتخلفات رانندگی در تمام مراکز استان های کشوربه گزارش ایرنا از اعلام روز سه شنبه پایگاه خبری پلیس، سردار اسکندر مومنی در حاشیه افتتاح 35 مرکز مانیتورینگ در سطح استان‌های کشور و سامانه‌های هوشمند ثبت تخلف در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سامانه های جدید، امروز با همکاری بسیار خوب پلیس راهنمایی و رانندگی و سازمان راهداری راه اندازی شد.
وی ادامه داد: در ابتدای استفاده از سامانه های هوشمند ثبت تخلف به علت کم بودن تعداد این دوربین ها، تخلفات به صورت متمرکز در یک مرکز انجام و پس از ثبت، ارسال می شد اما با توجه به گسترش و توسعه حمل و نقل و نیز همکاری خوب پلیس راهور و راهداری تعداد دوربین های مزبور افزایش یافته و بایستی در آینده نیز افزایش پیدا کند.
سردار مومنی افزود: با افتتاح مرکز مانیتورینگ و سامانه های ثبت تخلفات در تمام استان های کشور، ثبت، ابلاغ و اعمال قانون توسط پلیس راهور همان استان انجام می شود، البته به کارگیری سامانه های مزبور نیز در شهرستان ها در دستور کار است.
جانشین فرمانده ناجا گفت: افتتاح سامانه های مزبور در کل کشور علاوه بر تسهیل در عبور و مرور موجب ایجاد بازدارندگی از تخلفات نیز می شود که نتیجه آن کاهش تصادفات و تخلفات است.
وی خاطر نشان کرد: ممکن است برخی از بسترها و قطعات این سامانه خارجی باشد اما سخت افزار و نرم افزار آن تقریبا بومی است که با همکاری سازمان راهداری نصب شده است؛ سامانه های نسل جدید، ظرفیت ها و قابلیت آن بیشتر است به گونه ای که سرعت متوسط و حتی فاصله طولی دو خودرو نیز قابل سنجش و اندازه گیری می باشد.
این مقام ارشد انتظامی همچنین گفت: کاهش کشته های سوانح رانندگی از 28 هزار نفر به کمتر از 16 هزار نفر در حالی که خودرو از 7 میلیون به 19 میلیون نفر افزایش یافته، محصول کار جمعی، ارتقاء رفتار ترافیکی رانندگان و رعایت قوانین و مقررات؛ بهبود و ایمنی جاده ها و رفع نقاط حادثه خیز و… بوده که در کاهش سوانح و تلفات ناشی از آن نیز موثر بوده است ؛ برای کاهش سوانح رانندگی باید همه تلاش کنیم .
جانشین فرمانده ناجا در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص تصور رانندگان مبنی بر عدم ثبت سرعت غیرمجاز و نیز رعایت فاصله طولی توسط دوربین های ثبت تخلف، گفت: برخی از رانندگان تصور می کنند هنگام عبور از دوربین می توانند سرعت خود را کم یا زیاد کنند در حالی که این گونه نیست و دوربین های مزبور ، سرعت متوسط را محاسبه می کنند زیرا فاصله دو دوربین ثابت است.
وی درباره پیگیری پرونده اهانت به مأموران پلیس راهور حین انجام وظیفه، گفت: متأسفانه هر چند این موارد کم بوده اما بسیار تلخ است و اکثر قریب به اتفاق شهروندان در این رابطه ضمن ابراز همدردی با پلیس همکاری کردند.
سردار مومنی اعلام کرد: پلیس از طریق مراجع قانونی پیگیر این پرونده هاست؛ پرونده مزبور تشکیل و در دستگاه قضائی در حال جریان است؛در این گونه موارد حتی یک مورد آن نیز زیاد است و پلیس حتماً این موارد را پیگیری خواهد کرد.
اجتمام9105 ** 1418
تنظیم:معصومه نیکنام ** ناشر: مریم برزآبادیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید