خانه / اجتماعی / اموال 100 خانواده شهید اصفهان وقف روضه امام حسین (ع) شد

اموال 100 خانواده شهید اصفهان وقف روضه امام حسین (ع) شدبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضا صادقی روز یکشنبه در حاشیه آئین تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کاشان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این اموال شامل خانه و زمین زراعی است که با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در راه امام حسین (ع) وقف شده است.
وی همچنین افزود: در ماه محرم امسال سوگواره یاس امام حسین (ع) و بصیرت عاشورایی با حضور خطیبان، مداحان و روضه خوانان شهرستانی، استانی و کشوری در 350 امامزاده استان اصفهان برگزار می شود.
به گفته وی این سوگواره همزمان با آئین سنتی مذهبی قالیشویان در دومین جمعه مهر ماه در مشهد اردهال کاشان و سومین جمعه مهر ماه (جمعه نشلجی ها)در روستای نشلج کاشان همزمان برگزار خواهد شد.
وی همچنین از سنددار کردن هزار رقبه تا پایان سال جاری در شهرستان کاشان خبر داد و تصریح کرد: سند دار کردن کار آسانی نیست و نیاز به یک مدیریت جهادی دارد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان همکاری اداره ثبت اسناد و املاک کاشان برای صدور هزار سند تک برگی جهت موقوفات و امامزادگان را خواستارشد و افزود: در سال های آینده تمام موقوفات سنددار می شود.
وی همچنین از 74 وقف جدید در سال جاری در استان اصفهان خبر داد و گفت: چهار وقف آن به ارزش 15 میلیون ریال مربوط به شهرستان کاشان است.
در این آئین سیروس افضلی و محمد تکبیرگو به ترتیب به عنوان رئیس دادگستری و دادستان جدید شهرستان کاشان معرفی شدند.
6136 / 6022 خبرنگار: یوسف صائب – انتشار دهنده : عمادیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید