خانه / اجتماعی / امدادگران هلال احمر زنجان کوهنورد مصدوم را نجات دادند

امدادگران هلال احمر زنجان کوهنورد مصدوم را نجات دادندغفور آقاجانلو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق گزارش اعلامی، تیم کوهنورد پنج نفره به منطقه ییلاقی آبشار لارم طارم رهسپار شده بودند که عصر روز گذشته /دوشنبه / خبر حادثه سقوط یکی از کوهنوردان به هلال احمر استان گزارش شد.
وی اظهار کرد: پس از دریافت این گزارش، 2 تیم کوهستان واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان به همراه یک دستگاه آمبولانس و خودروی کمک دار به محل حادثه اعزام شدند.
آقاجانلو افزود: مسعود منصوری 37 ساله کوهنورد حادثه دیده از صخره به درون دره سقوط کرده بود که تیم های هلال احمر پس از رسیدن به محل حادثه و با توجه به صدمات وارده نسبت به بیرون کشیدن و حمل این فرد اقدام کردند.
وی بیان کرد: این کوهنورد از ناحیه سر ،ستون فقرات و نخاع دچار آسیب شده بود و به همین دلیل کار عملیات به مدت هفت ساعت به طول کشید.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان ادامه داد: این کوهنورد پس از نجات برای انجام خدمات درمانی؛ تحویل نیروهای اورژانس برای انتقال به بیمارستان شد.
وی اظهار کرد: تیم های کوهستان و واکنش سریع در کمتر از 45 دقیقه به محل حادثه رسیدند و اعلام حادثه از طریق همراهان وی انجام گرفته بود.
آقاجانلو خاطر نشان کرد: طی جلسه برگزار شده با هیات کوهنوردی استان نیز این موضوع مطرح شد که در صورت اعزام تیم های کوهنوردی به مناطق مختلف استان این مهم به هلال احمر استان نیز اعلام شود تا در صورت بروز حوادث احتمالی بهنگام وارد عمل شوند.
وی یادآوری کرد: متاسفانه تیم های کوهنورد گرفتار شده فاقد جی پی اس هستند و این موضوع در حوادث گذشته نیز بخوبی قابل مشاهده بود.
به گزارش ایرنا، پیش از این نیز در بهمن سال گذشته نیز 15 کوهنورد زنجانی در ارتفاعات روستای ولیدر شهرستان طارم، مسیر خود را گم کردند که متاسفانه بک نفر از انها بر اثر سقوط سنگ و برخورد آن به ناحیه سر جان خود را از دست داد.
7320/8068انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید