خانه / اجتماعی / ارسال کمک های مردمی بدون هماهنگی با هلال احمر در هنگام حوادث از مهمترین مشکلات است

ارسال کمک های مردمی بدون هماهنگی با هلال احمر در هنگام حوادث از مهمترین مشکلات استبه گزارش ایرنا، محمد گلفشان عصر یکشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان قم ، ابراز امیدواری کرد که این مشکلات با هماهنگی مردم و مسئولان بیش از پیش کاهش یابد تا خدمات رسانی به هنگامی در موقع بروز حوادث احتمالی انجام شود.
وی درادامه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و خدمات جمعیت هلال احمر استان در زلزله کرمانشاه ، اظهار داشت: در این زلزله دلخراش 331 نفر از امدادگران، جوانان داوطلب، پزشکان و پرستاران، 32 نفر از کارمندان جمعیت هلال احمر استان و 76 دستگاه خودرو عملیات و باری به منطقه اعزام شدند.
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر کشور در همان ساعات اولیه حادثه تیم های امداد و نجات، خودروهای عملیاتی، تیم های سگ های زنده یاب و نیروهای عملیاتی در بخش های مختلف به منطقه اعزام کرده بود، گفت: اقلام امدادی بسیاری از سوی جمعیت هلال احمر شامل پتو، چادر، آب، وسایل گرمایشی، مواد غذایی و دارو در میان مردم حادثه دیده توزیع شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم حضور تیم های حمایت روانی از سوی معاونت جوانان در این نوع حوادث را بسیار مهم و ارزشمند دانست و گفت: پخش شایعات و دروغ ها، حضور خودجوش مردم و اهدای کمک های غیرنقدی مستعمل توسط مردم از جمله موانعی است که در مسیر امدادرسانی درست به مردم در هنگام زلزله و دیگر حوادث وجود دارد.
وی در پایان از آمادگی جمعیت هلال احمر استان قم برای ارائه آموزش های رایگان امداد و نجات به اقشار مختلف مردم خبر داد و گفت: اگر مردم و کارکنان دستگاههای اجرایی این آموزش ها را فرابگیرند در هنگام وقوع حوادث و بلایای طبیعی می تواند در افزایش کمک رسانی و سرعت عمل نهادهای امدادی بسیار مهم و مؤثر باشد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان ماه امسال در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 569 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است. این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته 77 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزیی دیده است.
جلسه ستاد مدیریت بحران استان قم با حضور استاندار و معاونین استانداری قم و جمعی از مدیران و رؤسای دستگاههای اجرایی ذیربط در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.
8146 / 6133/ خبرنگار: سید محمدرضا بهشتی پور ** انتشار- جعفرمسلمیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید