خانه / اجتماعی / احتمال آبگرفتگی معابر در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد

احتمال آبگرفتگی معابر در کهگیلویه و بویراحمد وجود داردولی بهره مند شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس ارزیابی نقشه‌های هواشناسی مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد سامانه بارشی از امروز وارد این استان می‌شود و برخی مناطق استان شاهد بارش باران، وزش باد شدید، گاهی رگبار شدید و رعد و برق، برخی از نقاط نیز شاهد بارش تگرگ و برخی نقاط نیز همراه با غبار خواهند بود.
وی افزود: این بارندگی‌ها در روزهای یکشنبه شب تا سه شنبه صبح از شدت بیشتری برخوردار هستند.
بهره مند بیان کرد: با توجه به رگباری بودن بارش‌های فصل بهار که خطر سیلاب را به همراه دارد، برای کاهش خطرات احتمالی توصیه می‌شود هم استانی‌ها از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.
وی ادامه داد: طبیعت گردان و عشایر از چادر زدن و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین از استقرار در ارتفاعات به سبب رعد و برق خودداری و دامداران از چرای دام‌ها در نواحی مرتفع و حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.
براساس آخرین آمار، میانگین بلند مدت بارندگی در یاسوج 804.2، سی سخت 686.6، دوگنبدان 430.2، دهدشت 491.4، لیکک 358.9 و امامزاده جعفر 423.7 میلیمتر است.
کهگیلویه و بویراحمد یک دوره خشکسالی را تجربه می‌کند.
این استان 160 هزار هکتار زمین زراعی و 2 میلیون واحد دامی دارد.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود 16 هزار و 249 کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان یک درصد مساحت کشور را دارد.
9868/6110انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید