خانه / اجتماعی / آیین شب وداع با سه شهید گمنام دفاع مقدس در نوشهر برگزار شد

آیین شب وداع با سه شهید گمنام دفاع مقدس در نوشهر برگزار شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم معنوی که با حضور جمع کثیری از مردم شهید پرور و مسئولان این شهرستان برگزارشد ، با سه شهید گمنام دوران دفاع مقدس وداع کردند .
شرکت کنندگان در این آئین معنوی پیکرهای گلگون کفن این شهدا را همچون نگینی دربرگرفته و با چشمانی اشکبار و دلهایی حزن آلود ، سلام و صلوات خود را نثار این عزیزان بازگشته از سفر نمودند.
امام جمعه شهرستان نوشهر در این آئین گفت : شهدا هم غیرت دینی داشتند و هم غیرت ملی و در مسیر دفاع از انقلاب اسلامی راه شهدای کربلا را انتخاب کردند.
حجت الاسلام محمود مشایخ افزود : شهدا با تبعیت از ولی فقیه خویش باعشق و اخلاص به تکلیف دینی خود که همان دفاع از اسلام و ایران بود عمل کردند.
وی تصریح کرد : این شهدا در دورانی از انقلاب اسلامی دفاع کردند که کشورهای مختلف دنیا با حمایت از رژیم بعث به دنبال تغییر نقشه جغرافیای ایران بود.
امام جمعه نوشهر گفت : شهدا را با اسم و رسم نمی توان شناخت بلکه با راه و آرمانشان شناخته می شوند.
این شهدا عصر امروز با استقبال گرم مردم و نیروهای نظامی و انتظامی وارد شهرستان نوشهر شده است.
پیکر پاک این شهدای والامقام ساعت 9 و30 دقیقه صبح فردا پس اقامه نماز از میدان آزادی در خیابان انقلاب تا محل دفن پیکر مطهر این شهیدان در پارک نوشهر برگزار می شود.
یکی از این شهدا 20 ساله در تک عملیاتی دشمن در سال 67 و در منطقه عملیاتی زبیدات، یکی دیگر نیز با 20 سال سن در عملیات رمضان و در منطقه عملیاتی شرق بصره به شهادت رسیدند.
شهید گمنام دیگر هم 23 ساله در عملیات والفجر4 و در منطقه عملیاتی پنجوین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
آئین شام غریبان این شهدا هم فردا بعد از نماز مغرب و عشا با حضور هیات های مذهبی نوشهر بر مزار این شهدا برگزار می شود.
شهرستان 130 هزار نفری نوشهر تاکنون 465 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
استان مازندران میزبان 295 شهید گمنام دوران دفاع مقدس است و 10 هزارو 400شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
/1295/ 1602/1654انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید