خانه / اجتماعی / آموزش همگانی در پیشگیری از بروز جرایم نقشی تاثیرگذار دارد

آموزش همگانی در پیشگیری از بروز جرایم نقشی تاثیرگذار داردبه گزارش ایرنا، سرهنگ سید احمد موسوی روز یکشنبه در نشست بررسی آسیب های اجتماعی استان بوشهر افزود: آموزش همگانی به عنوان یکی از ارکان اصلی در کاهش جرایم از جایگاه ویژه ای برخودار است.
وی بیان کرد: نیروی انتظامی در دهه گذشته نیزبا اتخاذ رویکرد جامعه محوری و همچنین رویکرد پیشگیرانه از آسیب ها و تهدیدات اجتماعی گام های بزرگی در راه امنیت عمومی و آرامش روانی جامعه برداشته و نتایج مطلوبی را به دست آورده است.
موسوی اظهار داشت: آموزش همگانی در ایجاد آگاهی و افزایش بینش افراد جامعه و در نتیجه کاهش تنش های خانوادگی، آسیب ها و تهدیدات اجتماعی تاثیر بسزایی دارد.
وی با بیان اینکه آموزش در زمینه های خانوادگی، اجتماعی و فضای مجازی، توانسته گام موثری در پیشگیری از بروز جرم داشته باشد، گفت: آموزش همگانی حس اعتماد و پیوستگی بین مردم و نیروی انتظامی را تقویت کرده و این امر به تبع در بالا رفتن نگرش مثبت مردم نسبت به پلیس و داشتن امنیت بیشتر در جامعه موثر واقع می شود.
موسوی بیان کرد: در این ارتباط کارشناسان آموزش همگانی با برگزاری نشست های آموزشی و بیان آسیب های اجتماعی و هشدارهای انتظامی در مدارس، کانون ها، مساجد، صدا و سیما و ادارات دولتی و غیر دولتی توانسته اند بر ارتقا سلامت و شناخت آسیب های اجتماعی و توسعه بهداشت روانی و اجتماعی افراد جامعه موثر باشند.
7212/ 6045**خبرنگار: عبدالصمد شهریاری**انتشار دهنده:اکبر اقبال مجردانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید