خانه / اجتماعی / آلودگی هوا مدارس ابتدایی 9 شهر استان اصفهان را به تعطیلی کشاند

آلودگی هوا مدارس ابتدایی 9 شهر استان اصفهان را به تعطیلی کشاندبه گزارش ایرنا اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان شامگاه دوشنبه با صدور اطلاعیه ای با اشاره به تصمیم کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوا اعلام کرد: روز سه شنبه هفته جاری دوره های پیش دبستانی و ابتدایی در نواحی 6 گانه شهر اصفهان و مناطق آموزش و پرورش زرین شهر، فولادشهر، نجف آباد، شاهین شهر، فلاورجان، پیربکران، برخوار و خمینی شهر تعطیل است.
در این اطلاعیه افزوده شده است : همچنین روز چهارشنبه 29 آذر هم تمام مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم در شهرهای نامبرده تعطیل است.
مهدهای کودک و مراکز توانبخشی روزانه بهزیستی شهرهای نامبرده هم سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه این هفته تعطیل است.
کیفیت هوای اصفهان روز دوشنبه برای ششمین روز پیاپی در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و افراد بیمار قرار دارد.
میانگین شاخص کیفی هوای این کلان شهر بنابراعلام ایستگاه های مراقبت دائم بر حسب شاخص کیفی هوا عدد 127 (AQI) را نشان می دهد.
اصفهان به همراه شماری دیگری از کلان شهرهای ایران در شمار مناطق آلوده از نظر هواست که این معضل در فصول سرد به دلیل ایستایی و یا پدیده وارونگی دما افزایش می یابد.
کارشناسان بهداشتی در این شرایط توصیه می کنند که از هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود خودداری شود.
به کلیه شهروندان توصیه می شود تا حد امکان از خروج غیر ضروری ازمنزل و تردد بی مورد در معابر شهری خودداری نموده و سفرهای غیر ضروری در سطح شهر را حذف کنند.
به بیماران قلبی، تنفسی و مبتلایان به آسم توصیه می شود در فضاهای باز فعالیت نکنند و تا حد امکان از حضور در سطح شهر خودداری کرده و در منزل استراحت کنند.
6994 / 7150 / خبرنگار: آرزو فلاح ** دریافت کننده: علی نعمانی – انتشار دهنده : مسعود عمادیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید