خانه / اجتماعی / آتش به جان سبز جنگلهای گیلان افتاد

آتش به جان سبز جنگلهای گیلان افتادبه گزارش ایرنا، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان به خیرنگاران گفت : بر اساس اعلام اداره کل مدیریت بحران مناطق جنگلی ، لاهیجان ، سیاهکل و شفت از ساعاتی پیش دچار حریق شده است .
مهدی ولی پور اظهار داشت : نیروهای دستگاه های ذیربط در شهرستانهای لاهیجان ، لنگرود ،آستانه اشرفیه ، سیاهکل ،شفت، صومعه سرا و فومن برای مهار حریق جنگلهای اطراف که عمدتا نزدیک مناطق مسکونی روستایی است وارد عمل شده اند و امیدواریم مشکل خاصی برای مردم این مناطق پیش نیاید.
وی با اشاره به وزش شدید باد گرم افزود: حریق فعلا تحت کنترل است و امیدواریم با کمک بقیه دستگاه ها تا صبح یکشنبه نسبت به کنترل حریق اقدام شد.
ولی پور با اذعان به این که با توجه به وزش شدید باد گرم احتمال گسترش آتش سوزی وجود دارد یاداور شد : نیروهای جمعیت هلال احمر ، بسیج ، آتش نشانی و جنگلها و مراتع در منطقه هستند.
به گزارش ایرنا ، گزارشهای مردمی حاکی است جنگلهای شفت در منطقه لیفکو و چناررودخان از چندین ساعت پیش در حال سوختن است. جنگلهای گلپورد سیاهکل و باغهای چای روستای بالا نارنج بن بخش اطاقور شهرستان لنگرود در شرق گیلان نیز دچار حریق شده اند.
جنگلهای سوستان نیز در چند نقطه دچار حریق شده است و بر اساس گزارش های مردمی عده ای به دلیل نگرانی از رسیدن آتش به منازلشان مشغول جمع کردن اثاثیه و بار زدن به وانت و دور شدن از منطقه هستند.
همچنین طبق اخبار دریافتی جنگلهای ماسال نیز دچار حریق شده و با وجود بسیج همه ی نیروهای آتش نشانی شهرستان، دهیاری ها، منابع طبیعی، سپاه و بسیج و نیروهای کمکی شرکت شفارود، به دلیل پراکندگی نقاط آتش سوزی، ادامه دارد.
اداره منابع طبیعی گیلان روز شنبه هشدار داده بود با توجه به پیش بینی وضعیت جوی و وزش شدید باد گرم و افزایش دما از روز شنبه در گیلان، از شهروندان و مسافران خواسته بود از روشن کردن آتش در عرصه های جنگلی و مراتع خودداری کنند.
اخبار تائید نشده حاکی از این است که لحظه بر شدت آتش سوزی در ارتفاعات کوه های لاهیجان افزوده می‌شود و تیم‌های واکنش سریع گیلان و امدادگران از استان‌های مجاور به مناطق دچار حریق اعزام شدند.
شدت وزش باد در برخی نقاط تا 50 کیلومتر در ساعت گزارش شده که بر اساس پیش بینی اداره هواشناسی به طور متناوب تا فردا ادامه
پلیس گیلان نیز اعلام کرد به دلیل وزش شدید باد و ریزش سنگریزه از کوه های حاشیه راه و آتش سوزی در جنگلهای محور اسالم به خلخال رانندگان تا اطلاع ثانوی از تردد در این محور خودداری نمایند.
6030انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید