خانه / اجتماعی / آئین تحویل سال و هفتم سه شهید گمنام همزمان در نوشهر برگزار شد

آئین تحویل سال و هفتم سه شهید گمنام همزمان در نوشهر برگزار شد



به گزارش خبرنگار ایرنا ، همزمان با ثانیه های آغاز سال 97 ، مدفن شهدای گمنام نوشهر میزبان مردمی بود که آمده بودند تا در لحظات تحویل سال جدید کنار قبور این شهیدان خوشنام باشند و مراسم هفتمین روز خاکسپاری آنان را برگزار کنند.
قبور شهدای گمنام در پارک نوید نوشهر امشب رنگ و بوی دیگر داشت ، به عطر سجاده و قرآن و سبزه و سیب آراسته تر شده بود و عطر یاد شهدای گمنام بیش از پیش در فضای این پارک پیچید تا به لحظات سال تحویل ، نور خدا و معنویت را بتاباند.
حاضران در آئین تحویل سال ، بعد از خواندن نماز مغرب و عشاء ، قرآن و دعا به درگاه خداوند برای آغاز سالی پر از برکت و معنویت قرائت کردند و با نثار فاتحه به روح پرفتوح شهدای گمنام ، یاد و نام شهدا و امام شهدا را در آغاز نوروز گرامی داشتند.
امام جمعه نوشهر در این آئین برای حاضران سخنرانی کرد و گفت : شهدا چراغ هدایت جامعه هستند و امروز در زمان تحویل سال با شهدا پیمان می بندیم که با صلابت در مسیر جاودان آنها که همانا راه سیدالشهدا (ع) است گام برداریم.
حجت الاسلام محمود مشایخ با اشاره به همزمانی تحویل سال نو با سالروز شهادت امام هادی (ع) ، افزود : مردم ما دوستدار اهل بیت (ع) هستند و همچون سال های گذشته که شاهد تقارن سال جدید با شهادت حضرت فاطمه (س) بود ، حرمت معصومین را بخوبی حفظ کرده و در کنار آن به دید و بازدید نیز پرداختند.
ین مراسم با عطرافشانی ، گل افشانی و ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام از سوی مسئولان و مردم پایان یافت.
1295/1654



انتهای پیام /*










درباره gohari

پاسخ دهید